Pompa ciepła - jak za to wszystko zapłacić?

12 września 2022

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż minutę.

W tym artykule powiemy z jakich dofinansowań można skorzystać, żeby zamontować pompę ciepła. 


„Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach”. To przykład przysłowia, które bezmyślnie powtarzane może wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Tutaj jest dobry moment, żeby porozmawiać o pieniądzach. Bo to są niemałe pieniądze, które należy wydać na zainstalowanie pompy ciepła. Nie mówiąc o jej przyszłym serwisowaniu i użytkowaniu.

O tym, czy brać na to kredyt to już każdy sam musi odpowiedzieć sobie na to pytanie. Na pewno można skorzystać z rządowego programu dofinansowania zakupu i montażu ekologicznych źródeł ciepła pod umowną nazwą „Czyste Powietrze Plus”.

Ten program jest korzystny przede wszystkim dla tych, których nie stać na zamianę starego źródła ciepła na ekologiczne. Mogą oni liczyć nawet na zwrot 90% faktycznie poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 27 000 zł. 

Czy gra jest warta świeczki? Dofinansowanie obejmuje nie tylko zakup samego urządzenia, ale i jego osprzęt oraz komponenty instalacji hydraulicznej niezbędne do jego prawidłowej pracy (bufor, zbiornik cwu z osprzętem). Poza tym bardziej się opłaca zakup pompy o wysokiej klasie energetycznej, minimum A++. Dostaniesz wyższe dofinansowanie. 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat tego programu, wejdź na jego oficjalną stronę. I nie zapomnij do nas wrócić, żeby zamontować wybraną pompę ciepła. Kliknij w zakładkę Kontakt i umów się na wizytę obmiarową. 

Wróć do Bazy wiedzy.

Więcej: Dofinansowanie do pompy ciepła 2022 – Lista dotacji | enerad.pl

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone