Pompa ciepła - czy to się opłaca?

08 września 2022

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż 1 minutę.

Równie dobrze można zapytać, czy użytkowanie samochodu się opłaca.

Nawet jeśli ktoś niewiele jeździ, to i tak musi wydać pieniądze na paliwo, wizytę na stacji diagnostycznej oraz naprawy, które podczas tej kontroli zlecą, na ubezpieczenie, na myjnię, na wymianę elementów które się zużywają itd. Jeżeli komuś i na to szkoda pieniędzy, nie musi kupować auta. Może chodzić na piechotę albo korzystać z komunikacji miejskiej. 

Podobnie jest z pompą ciepła. Na nią będziesz wydawać pieniądze i poświęcać swój czas na bieżące doglądanie i ustawianie parametrów, czy zdobywanie wiedzy o pewnych zjawiskach, które mają wpływ na efektywność jej pracy.  Nawet energooszczędna pompa będzie przynosić straty, jeżeli nie będzie użytkowana zgodnie z zaleceniami producenta. A do tego trzeba przysiąść i poczytać instrukcję. Nie mówiąc o zmianie nawyków, żeby oszczędzać szybko kurczące się zasoby naturalne.

Tak więc, na pytanie czy zamontowanie i użytkowanie pompy się opłaca odpowiadamy: tak, jeżeli będzie to robione z głową. 

Jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów dotyczących zminimalizowania kosztów użytkowania pompy, a wolisz sam zbadać temat, to kup naszego ebooka. Wolisz kontakt twarzą w twarz? Kliknij na zakładkę Kontakt i umów się na wizytę. 

Wróć do Bazy wiedzy

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone