Pompa ciepła - alternatywne źródło ciepła

07 września 2022

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż 2 minuty.

16 980 000. Tyle zamontowano do końca 2021 roku pomp ciepła. W samym roku 2021 sprzedano 2 000 000 tych urządzeń. 

Robią wrażenie te liczby? Sama liczba sprzedanych produktów nie świadczy jeszcze o tym, że jest to dobre rozwiązanie. W użytku jest ponad miliard sztuk smartfonów giganta z jabłuszkiem, a jedynie 60 000 000 konkurenta z Japonii. Ale wolę tego drugiego, ponieważ spełnia moje potrzeby i jest na moją kieszeń. No i jest zgodny z moją własną filozofią życiową opierającą się na minimalizowaniu zobowiązań i przywiązań. 

Podobnie jest z pompami ciepła. Jedni wolą kotły na biomasę, inni na pellet, a inni pompy ciepła. Każde z tych rozwiązań jest dobre, ponieważ chroni środowisko naturalne. Ale pompa ciepła ma zalety, których nie mają powyższe źródła ciepła. Jakie?

Pompa ciepła potrzebuje powietrza do działania. No i prąd. To wszystko. Przy niestabilnych cenach mediów palonych w kotłach jest to dobre rozwiązanie. Powietrze nic nie kosztuje, a prąd... No właśnie, prąd też kosztuje. Ale obecnie produkowane pompy nie potrzebują go tak dużo, jak może się wydawać. Najlepiej wybrać te o klasie efektywności grzewczej A+++. 

Pompa ciepła ma również tę zaletę, że świetnie sprawdza się w okresach przejściowych, gdzie jest już trochę ciepło, ale jednak za zimno, żeby biegać w krótkim rękawku po domu. Gdy zostanie osiągnięta wymagana temperatura medium zasilającego instalację centralnego ogrzewania, to pompa po prostu przestaje pracować, a załącza się, gdy temperatura spadnie poniżej tej ustawionej. 

Pompa ciepła jest rzeczywiście ciekawą alternatywą dla kotłów na paliwo stałe lub gazowe. Jeżeli potrzebujesz więcej szczegółów jaką dobrać pompę, a wolisz sam zbadać temat, to kup naszego ebooka. Wolisz kontakt twarzą w twarz? Kliknij na zakładkę Kontakt i umów się na wizytę. 

Wróć do Bazy wiedzy

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone