Estetyka pomieszczenia a montaż klimatyzatora. Jak to pogodzić?

19 sierpnia 2022

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż 2 minuty.

Kloc wiszący na ścianie? Czy powieszenie klimatyzatora musi się odbić na wyglądzie wnętrza mieszkania lub domu? Przeczytaj poniższy artykuł i zastanów się, czy może jednak warto zamontować klimatyzator.


Nie jest tak źle, jak myślisz

Komfort estetyczny oraz zalecenia montażowe nie muszą się wzajemnie wykluczać. Zastosowanie kilku podstawowych zasad pomoże w zaprojektowaniu i wykonaniu instalacji, która spełni swoje zadanie i będzie miała walory estetyczne.

Po pierwsze: rozmiar

Należy pamiętać, że rozmiary klimatyzatora nie są takie same dla wszystkich producentów. Różnią się też w zależności od mocy klimatyzatora. 

Po drugie: położenie na ścianie

Warto zadbać o odpowiednie umiejscowienie jednostki zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej w stosunku do sufitu oraz ścian. Dzięki temu zapewnimy wydajną pracę klimatyzatora, przedłużymy jego żywotność oraz ułatwimy pracę serwisantowi. 

Po trzecie: miejsce w mieszkaniu 

Wybór miejsca montażu może mieć wpływ na wydajność oraz żywotność jednostki. Łazienka więc odpada. Komórka na narzędzia również. 

Po czwarte: nad czym nie może wisieć

Klimatyzator oprócz nawiewania chłodnego powietrza „produkuje” wodę, która czasami się pojawia na obudowie w postaci kropel. Kropla do kropli i pod klimatyzatorem może się pojawić niewielka kałuża. Dlatego nie zaleca się wieszania klimatyzatora nad sprzętem elektronicznym lub meblami.

Po piąte: komfort cieplny mieszkańców

Miejsce montażu może mieć wpływ na uzyskanie komfortu cieplnego. Dlatego nie zaleca się montowania jednostki w miejscach, gdzie użytkownicy będą bezpośrednio narażeni na podmuch zimnego powietrza. 

Po szóste: położenie względem innych instalacji

Upewnijmy się, czy w zaplanowanym miejscu montażu jednostek nie przebiegają przewody elektryczne lub inne instalacje. Nie snujmy domysły, ale ustalmy fakty. Pamięć może być zawodna, a poprzedni instalatorzy mogli położyć instalacje niezgodnie ze sztuką.

Nie są to wszystkie opcje, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze klimatyzatora. Jak dobrać klimatyzator, żeby zaspokoił TWOJEJ RODZINY potrzeby?

Jeżeli chciałbyś samodzielnie przestudiować temat, to kup naszego ebooka. Nie preferujemy w nim żadnego konkretnej firmy czy modelu. Otrzymasz same suche fakty, które pomogą Ci podjąć decyzję czy i jaki klimatyzator wybrać.  

A jak już się zdecydujesz, to kliknij w zakładkę Kontakt i zadzwoń. Przyjedziemy, wymierzymy, doradzimy, zamontujemy. 

Wróć do Bazy wiedzy

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone