Kiedy zamontować klimatyzator?

27 October 2021

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż 4 minuty.

Spis treści:

Kiedy zamontować klimatyzator?

- Czy to jest dobry czas na montaż klimatyzatora?


Kiedy zamontować klimatyzator?

 

Montować czy nie montować? To nie jest pytanie. Oczywiście, że montować. Zawsze montować. Ale kiedy montować? Oto jest pytanie! I tu nie chodzi mi o kiedy będę mieć dzieci, kiedy będę na home office, kiedy babcia da kasę. Chodzi mi o takie kiedy twardo stąpające po ziemi, a konkretnie po kalendarzu. Takie kiedy latem stwierdzasz, że lodówka nie nadąża z produkcja lodu. Kiedy wiatrak nie daje rady wysuszyć potu z czoła, ale daje radę wydmuchać kurze z zakamarków mimo, że godzinę wcześniej zaglądał tam odkurzacz, przy okazji przeganiając Twojego kota po całym mieszkaniu. Kiedy temperatura dachu jest wyższa niż na nowym grillu szwagra, o którym bardzo świadomym i precyzyjnym mimochodem powiedział, że jest warty więcej niż Twój samochód.

 

Czy myślisz, że takie kiedy jest najlepszym momentem, żeby zaprosić monterów klimatyzacji do kicania po dachu (a jeśli chodzi o kicanie, słuchałeś na youtube jak Pan Mieciu przegonił Młodego?)? Nie! Bardzo nie! Monter też człowiek! Ocal biedaka! Kotu też obniż poziom kortyzolu. Futrzak i tak już musi uciekać przed potworem odkurzaczem. Po co jeszcze ma go ścigać halny z wiatraka?

 

Czy to jest dobry czas na montaż klimatyzatora?

 

Najlepszy czas na zamontowanie klimatyzatora to okres jesienno-wiosenny. No może poza tymi kilkoma dniami, kiedy dachy są pokryte metrową warstwą śniegu. Praca montera i tak dostarcza wrażeń. Nie trzeba chłopakom dokładać kolejnych. W końcu każdy ma swoje granice. I choć spece HVACa to bohatery, nie muszą tego udowadniać lawirując między spadającymi soplami lodu.

 

A co jeśli nie robią na Tobie wrażenia trudy monterskiego czy kociego życia? I wolisz zamówić montaż w lipcu? Może argument ekonomiczno-logistyczny zrobi na tobie wrażenie. Czas między jesienią, a wiosną to w branży raczej spokojniejszy okres. Raczej. Wiele firm zajmujących się klimatyzacją realizuje inne projekty, takie jak wentylacja czy pompy ciepła, więc u nich sezon trwa cały rok. Ale uproszczając jest to czas spowolnienia, co oznacza, że montażyści będą mieć czas na wykonanie usługi. Zadziwia mnie jak często latem klienci są zdumieni, że na montaż muszą czekać kilka tygodni. Po drugie, usługi oraz sprzęt mogą być w promocyjnej cenie. A nawet jeśli nie są w promocyjnej cenie, to i tak będą niższe niż w czasie sezonu. I to nawet nie jest kwestia inflacji czy innych takich. Po prostu tak jest. Kropka. W sezonie drożej. Jak latem domki nad morzem.

No to kiedy montować? Teraz!

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone