Czym się kierować przy wyborze klimatyzatora?

01 October 2021

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż 2 minuty.

 Spis treści:

 

- Ile to kosztuje?

- Parametry techniczne

- Warunki montażowe 

Trwające lato było bardzo łaskawe dla miłośników gorących, upalnych dni. Słońce nas rozpieszcza pod tym względem i nie szczędzi swojego blasku. Dla jednych jest to powód do radości, ale innym żar lejący się z nieba przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu. Dlatego wielu częściej teraz myśli o zakupie klimatyzatora. Wybór klimatyzatora nie jest jednak tak prostą sprawą. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a do tego trzeba wziąć pod uwagę parametry, o których wielu nawet nie wie, że istnieją. 

Oto najważniejsze kwestie, jakie powinieneś wziąć pod uwagę: cena, parametry techniczne, warunki montażowe.

Ile to kosztuje?

Cena klimatyzatora jest wynikiem parametrów technicznych, marki producenta oraz designu. Nie jest tajemnicą, że im wyższa cena tym bogatsze wyposażenie danego urządzenia. Koszt średniej klasy klimatyzatora o mocy chłodniczej 3,5kW to mniej więcej 3 tysiące złotych. W tym przedziale cenowym jednostki są wyposażone w wiele ciekawych funkcji, np. niski poziom hałasu i wibracji, jonizator, automatyczne osuszanie, sterowanie Wi-Fi. Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące wyposażenia poszczególnych urządzeń sprawdź ofertę naszego sklepu lub skontaktuj się z naszym działem handlowym. W każdej branży cena produktu jest ściśle związana z logiem firmy. Decydując się na zakup urządzenia znanej firmy, powinieneś liczyć się z jej wyższą ceną. Z drugiej strony, kupując klimatyzator firmy, która ma ugruntowaną pozycję na rynku, masz pewność, że dostaniesz nie tylko sprzęt, ale też opiekę posprzedażową, czyli program serwisowy i części zamienne.  

  
Parametry techniczne

Klimatyzator jest urządzeniem, od którego się oczekuje, że będzie działał przynajmniej kilkanaście lat. Dlatego koniecznie musisz wziąć pod uwagę parametry techniczne, które są dla Ciebie najistotniejsze, np. energooszczędność. Wszystkie klimatyzatory mają zalecaną długość instalacji do której mogą być podłączone. Może się więc okazać, że nie każdy model jest dla Ciebie. A jeśli agregat będzie montowany na balkonie lub w pobliżu okna sąsiada, będzie Ci zależeć, aby tryb pracy urządzenia był jak najcichszy. Zarządcy wspólnot lub spółdzielni mieszkaniowych wyrażających zgodę na montaż klimatyzacji w bloku z reguły dość restrykcyjnie odnoszą się do tej kwestii. Nie chcesz przecież, aby poproszono Cię o usunięcie urządzenia. Warto uważnie przeanalizować tabele techniczne urządzeń. O tym jak je czytać dowiesz się tu.

 

Warunki montażowe
Od warunków montażowych zależy jaki klimatyzator możesz umieścić w swoim lokalu. Jeśli pomieszczenie jest niskie, prawdopodobnie nie będziesz mógł zainstalować klimatyzatora ściennego. A może parametry Twojego pomieszczenia sugerują, że lepiej zainstalować klimatyzator przypodłogowo-sufitowy, a może kasetonowy będzie lepszym wyborem? A jeśli skropliny nie mogą być odprowadzane grawitacyjnie, trzeba będzie zainstalować pompkę skroplin. Te i inne kwestie są dokładnie omawiane z klientem podczas obmiaru pomieszczenia. 

 

Powyżej opisane kwestie nie są wszystkimi, jakie należy wziąć pod uwagę decydując się na montaż klimatyzatora.  Wszystkie istotne kwestie omówisz na spotkaniu z przedstawicielem firmy montującej klimatyzację.  Umów się z nami.

 

Poniższe zdjęcie pokazuje umiejętności oraz fantazję zarówno klienta, jak i montażysty.


nietypowy montaż klimatyzatora

źródło: internet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone