Czym się kierować przy wyborze klimatyzatora?

01 października 2021

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż minutę.

Od czego zaczniesz wybór klimatyzatora? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, czy ten u sąsiada będzie dobry również dla Ciebie oraz czy cena rzeczywiście nie gra roli. 


Najczęstsze scenariusze podczas rozmów z potencjalnymi klientami wyglądają następująco:

  • "U somsiada jest klimatyzator i mówi, że jest ok. Chcę taki sam".

  • "Mi podoba się ten biały"

  • "Chciałbym klimatyzator, taki nie za duży i nie za mały. Aha, i jeszcze najważniejsze. Żona nie lubi przeciągów, więc żeby nie wiał na nią" 

  • "Chciałbym taki tani, ale dobry"

Klimatyzator to nie pasek od zegarka, który możesz dowolnie regulować w zależności od średnicy przegubu nadgarstka. To urządzenie, które w zależności od dobrego wyboru może albo uprzyjemnić życie, albo sprawić, że stanie się nieznośne. 

Więc wybierasz dany model klimatyzatora nie dlatego, że taki sam ma somsiad w kluczowym pomieszczeniu domu. Nie ma takich samych pomieszczeń. Klimatyzator dobiera się pod konkretny obiekt. 

Owszem, kolorystyka jest ważna, ale ważniejsze będzie, czy dany model będzie efektywnie użytkowany - dopasowany do pomieszczenia oraz osobistych preferencji. Kolorystyką się nie przejmuj. Zostaw to na końcu. 

Klimatyzator będzie wiać chłodnym lub ciepłym powietrzem. Tak po prostu działa. Dużo zależy od tego, gdzie go umieścisz oraz jak skalibrujesz jego ustawienia pracy. Oczywiście przy współpracy z szanowną małżonką. 

No i najlepszy argument: tani a dobry. Koszt klimatyzatora to nie tylko koszt jego zakupu. To również koszt montażu oraz późniejszego użytkowania (prądu) oraz regularnych serwisów i napraw. To koszt sprowadzania części zamiennych, które się naturalnie starzeją i psują. Nawet najlepsze klimatyzatory się psują, jeśli nie są regularnie konserwowane oraz użytkowane zgodnie z zaleceniami producenta. 

Nie są to wszystkie opcje, które trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze klimatyzatora. Jak dobrać klimatyzator, żeby zaspokoił TWOJEJ RODZINY potrzeby?

Jeżeli chciałbyś samodzielnie przestudiować temat, to kup naszego ebooka. Nie preferujemy w nim żadnego konkretnej firmy czy modelu. Otrzymasz same suche fakty, które pomogą Ci podjąć decyzję czy i jaki klimatyzator wybrać.  

A jak już się zdecydujesz, to kliknij w zakładkę Kontakt i zadzwoń. Przyjedziemy, wymierzymy, doradzimy, zamontujemy. 

Wróć do Bazy wiedzy

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone