4 symptomy problemów z klimatyzacją

18 sierpnia 2022

Ten artykuł przeczytasz w mniej niż 5 minut.

Lubisz czytać o cudzych błędach? Słusznie, o ile wyciągniesz z tego wnioski dla siebie. W tym artykule poznasz 4 najczęściej spotykane symptomy problemów z klimatyzacją. 


Rosnące koszty energii elektrycznej

Jeżeli zauważyłeś, że w porównaniu z poprzednim rokiem koszty są większe i wyeliminowałeś taki czynnik, jak podwyżka ze strony dystrybutora, to znak że trzeba uważniej się przyjrzeć pracy m.in. klimatyzatora.

Głośna praca klimatyzatora

Jeżeli nagle pojawia się buczenie, piszczenie czy zgrzytanie, czyli wszelkie nietypowe i głośne dźwięki – to znak, że powinieneś wyłączyć klimatyzator i wezwać serwis.

Ciepłe powietrze wydmuchiwane z klimatyzatora

Czasami trzeba uważnie popatrzeć na ustawienia na pilocie, ponieważ któryś z domowników mógł je przestawić. Użytkownik może również wyczyść brudny filtr powietrza w jednostce wewnętrznej. Jeżeli to nie pomoże - trzeba wezwać wykwalifikowany serwis. 

Wycieki wody

Pojedyncze krople wody na chłodnej powierzchni klimatyzatora to normalny objaw. Ale jeżeli z jednostki wewnętrznej wylewa się woda a z korytek wiszących na ścianie wydobywa się strużka wody, może oznaczać poważniejsze problemy, do których należy wezwać serwis.

Jeżeli dostrzegasz nietypowe objawy pracy klimatyzatora, nie zwlekaj. Kliknij w zakładkę Kontakt i zadzwoń do nas.

Wróć do Bazy wiedzy

Skontaktuj się z nami

biuro@hurtklima.com

+48 602 196 898

+48 530 800 549

Odwiedź  nas

ul. Sobieskiego 64a lok 227

Sosnowiec 41-200

wszelkie prawa zastrzeżone